Arhiva po godinama:

Bistrički zvukolik

međunarodno mješovito solističko natjecanje glazbenika u tri kruga, koncerti i radionice
30. 4. - 3. 5. 2015. (četvrtak, petak, subota i nedjelja)

Profil natjecatelja

Ana Dadić

( flauta / rođ. 1993.g / 8.kat )

Akademija za glasbo, Ljubljana, Hrvatska

Mentor: Matej Zupan, red. prof.
Korepetitor: Domagoj Gušćić, prof. ( klavir )
Program

PRVI KRUG - ukupno trajanje: 14.45 min
1. Sigfrid Karg-Elert: Chaconna za flautu solo, op.107 (3 min)
2. Francois Borne: Fantaisie brillante sur opera "Carmen" (11.45 min)

DRUGI KRUG - ukupno trajanje: 19 min
1. Carl Reinecke: Sonata za flautu i klavir, op.167, "Undine" (19 min)
- 1. st: Allegro
- 2. st: Intermezzo. Allegretto vivace
- 3. st: Andante tranquillo
- 4. st: Finale - Allegro molto agitato ed appassionato, quasi Presto


TREĆI KRUG - ukupno trajanje: 15 min
1. Georg Philipp Telemann: Fantazija u e-molu za flautu solo, br. 8 (3 min)
2. Lowell Liebermann: Sonata za flautu i klavir, op. 23 (12 min)
- 1. st: Lento con rubato
- 2. st: Presto energico

Rezultati natjecatelja s prethodnih natjecanja
  • SOLISTIČKA NATJECANJA
  • - 41.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Zagreb, 2003.- 1.nagrada (disciplina klavir)
  • - 41.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)- Dubrovnikk, 2003.- 2.nagrada (disciplina klavir)
  • - 43.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Varaždin, 2005.- 1.nagrada (disciplina klavir)
  • - 43.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)- Dubrovnik, 2005.- 3.nagrada (disciplina klavir)
  • - 45.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Varaždin, 2007.- 1.nagrada (disciplina klavir)
  • - 45.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)- Dubrovnik, 2007.- 3.nagrada (disciplina klavir)
  • - 47.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Varaždin, 2009.- 1.nagrada (disciplina klavir)
  • - 47.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)- Dubrovnik, 2009.- 1.nagrada (disciplina klavir)
  • - 48.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Bjelovar, 2010.- 2.nagrada (disciplina flauta)
  • - 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Sisak, 2011.- 1.nagrada (disciplina klavir)
  • - 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)- Dubrovnik, 2011.- 1.nagrada i apsolutna pobjeda u 5.kategoriji (disciplina klavir)
  • - 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Zadar, 2011.- 1.nagrada (disciplina solfeggio)
  • - 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno natjecanje)- Dubrovnik, 2011.-2.nagrada (disciplina solfeggio)
  • - 51.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Zagreb, 2013.- 2.nagrada (disciplina klavir)
  • - 53.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)- Zagreb, 2015.- 1.nagrada (disciplina klavir)
  • - 53.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno natjecanje)- Dubrovnik, 2015.-2.nagrada (disciplina klavir)
  • - Drugo natjecanje pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb-Sesvete, 2002.- 1.nagrada i apsolutna pobjeda u A.kategoriji
  • - 3.međunarodno natjecanje mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb, 2004.- 1.nagrada i apsolutna pobjeda u B.kategoriji
  • - 4.međunarodno natjecanje mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb, 2006.-C.kategorija-1.nagrada
  • - 5.međunarodno natjecanje mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb, 2008.-D.kategorija-1.nagrada
  • - 6.međunarodno natjecanje mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb, 2010.-E.kategorija-1.nagrada
  • - Međunarodno natjecanje Citta di Gorizia, Italija 2003.g.-1.nagrada
  • - Međunarodno natjecanju mladih glazbenika u Trstu (Italija), apsolutna pobjednica svih kategorija u disciplini glasovira (do 24 godine), dobitnica pehara Nives Caetani Buzzai, prosinac 2006.
  • - Međunarodno natjecanje mladih glazbenika u Trstu, flauta, 2. nagrada, 2007. g.
  • - 9. Concorso Pianistico Internazionale „Citta di Gorizia“, u studenom 2009. u Italiji (osvojeno 1. mjesto u D kategoriji i druga nagrada, jer prva nije dodijeljena)
  • - 6. EPTA-međunarodno natjecanje za mlade pijaniste u Osijeku, 2. mjesto i Nagrada“Ira Švarc“ za najbolju izvedbu preludija i fuge Johana Sebastiana Bacha, travanj 2009.
  • - 7. EPTA-Međunarodno natjecanje za mlade pijaniste u Osijeku, travanj, 2011.-3.nagrada i nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe
  • - 1.mednarodno klavirsko tekmovanje „Aci Bertoncelj“ 2012, Velenje-Slovenija-3.mjesto
  • - Natjecanje mladih pijanista „Pianoforte“ 2010. u Poreču (I. nagrada u kategoriji 16-19 godina, Nagrada za najbolje izvedenu etidu, Nagrada za apsolutnog pobjednika natjecanja s najvećim brojem osvojenih bodova)
  • - XVIII.Lions Grand Prix natjecanja u Rijeci, 2012.-apsolutna pobjednica natjecanja
  • - 1.međunarodno natjecanje "Bistrički zvukolik" u Mariji Bistrici, 2014. - 1.mjesto (disciplina flauta)
  • - 1.međunarodno puhačko natjecanje “Varaždin Woodwind & Brass” 2015. - 1.nagrada (disciplina flauta)
  • KOMORNA NATJECANJA
  • - 47.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)-KOMORNI SASTAVI-Opatija, 2009.-1.nagrada (disciplina glasovirska dua)
  • - 48.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa-(državno)-KOMORNI SASTAVI-Opatija, 2010.-2.nagrada (disciplina klavir za 6 i više ruku)
  • - 48.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa-(državno)-KOMORNI SASTAVI-Opatija, 2010.-1.nagrada (disciplina tria)
  • - 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe-KOMORNI SASTAVI (državno natjecanje)-Opatija, 2011.-1.nagrada (disciplina glasovirski duo)
  • - 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe-KOMORNI SASTAVI (državno natjecanje)-Opatija, 2011.-1.nagrada i apsolutna pobjeda (disciplina trio)
  • - 51. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe-KOMORNI SASTAVI (državno natjecanje)-Opatija, 2013.g.-1.nagrada i apsolutna pobjeda (disciplina trio)
  • - 8.Ars nova international music competition, 2012., Trieste, Italija - klavirski trio - 1.nagrada i apsolutni pobjednici cijelog natjecanja - Premio Paolo Spincich
Životopis natjecatelja

Ana Dadić (Slavonski Brod ,1993.) studentica je 3. godine klavira u klasi izv.prof. Rubena Dalibaltayana i 2.godine flaute u klasi red.prof. Marine Novak na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Oba odjela upisala je kao prvoplasirana u generaciji. U okviru programa razmjene studenata, ove godine flautu pohađa kod red.prof.Mateja Zupana na Akademiji za glasbo u Ljubljani. Osnovno i srednje glazbeno obrazovanje stekla je u klasi prof.savjetnice Ivanke Kordić (klavir), te prof.mentorice Vesne Črnigoj (flauta) na Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog u Zagrebu.
Kao pijanistica, solo i u komornim sastavima (trio i glasovirski duo), dobitnica je brojnih nagrada, od kojih više od 25 prvih, na mnogim hrvatskim i međunarodnim natjecanjima, među kojima se ističu državna natjecanja HDGPP-a u Dubrovniku i Opatiji, Međunarodno natjecanje Zlatko Grgošević u Zagrebu, Lions Grand Prix u Rijeci, Pianoforte u Poreču, EPTA u Osijeku, Varaždin Woodwind & Brass, Bistrički zvukolik u Mariji Bistrici, natjecanja Citta di Gorizia i Ars nova Trieste u Italiji, te Međunarodno natjecanje mladih pijanista Aci Bertoncelj u Velenju (Slovenija). Osvojila je i 2. nagradu na Državnom natjecanju iz solfeggia u Dubrovniku 2011.g. Predstavljala je Hrvatsku na 26. konferenciji EPTA-e u Rimu. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta dodijelilo joj je u šest navrata Oskar znanja, državno priznanje za izvrsnost.
Uspješno se predstavila publici klavirskim recitalima u Zagrebu (ciklus Mladi u Matici, recital u Muzeju Mimara), Poreču (Koncerti u Eufrazijani), Senju (14.Senjske koncertne večeri), Šibeniku (Svibanjske glazbene večeri 2012), Mariboru (Glasbeni mostovi 2012.), te u Slavonskom Brodu i Pučiščima na Braču. U organizaciji Lions kluba Slavonski Brod, sa svojim gostima je 2012.g.održala veliki humanitarni koncert „ Za sreću i uspjeh“u KKD I.B.Mažuranić, čiji prihod je doniran Hrvatskoj ligi za borbu protiv raka.
Sa simfonijskim orkestrom Muzičke akademije u Zagrebu izvela je Prvi klavirski koncert F.Liszta, pod ravnanjem maestra Nikše Bareze.
Kao flautistica, dobitnica je više nagrada na hrvatskim i međunarodnim natjecanjima, od kojih treba izdvojiti 1.mjesto na Međunarodnom natjecanju Bistrički zvukolik 2014., 1.nagradu na međunarodnom natjecanju "Varaždin Woodwind & Brass" 2015., te drugu nagradu na 3.međunarodnom natjecanju mladih glazbenika „Ars nova“ u Trstu 2007. Održala je flautističke recitale u Slavonskom Brodu, te u crkvi sv.Katarine u Zagrebu.
Uz brojne nastupe širom Hrvatske, u Italiji i Sloveniji, za njenu glazbenu afirmaciju osobitu vrijednost imaju koncerti s uglednim ansablima, Zagrebačkim gudačkim kvartetom i Gudačkim kvartetom Rucner, te Simfonijskim puhačkim orkestrom orkestrom oružanih snaga Republike Hrvatske. Snimala je za HRT.
Usavršavala se na seminarima kod uglednih klavirskih i flautističkih pedagoga.

Smještaj

Za sudionike natjecanja dogovorili smo povoljniju cijenu smještaja u Bluesun Hotelu Kaj.