Arhiva po godinama:

Bistrički zvukolik

međunarodno mješovito solističko natjecanje glazbenika u tri kruga, koncerti i radionice
30. 4. - 3. 5. 2015. (četvrtak, petak, subota i nedjelja)

Profil natjecatelja

Eliška Honková

( flute / rođ. 1990.g / 9.kat )

Akademija za glasbo, Ljubljana, Czech Republic

Mentor: Matej Zupan, red. prof.
Korepetitor: Željka Vojvoda, prof. ( klavir )
Program

FIRST ROUND - total duration: 17 min.
1. Jiří Čart (1708 - 1778) - Sonata G Major (12 min.)
1. Adagio
2. Allegro Moderato
3. Allegro
2. Jan Novák (1921 - 1984) - Sonata super "Hoson Zes..." (5 min.)
3.Vivace

SECOND ROUND - total duration: 18 min.
1. Luciano Berio (1925 - 2003) - Sequenza I. for solo flute (6 min.)
2. Paul Taffanel (1844 - 1908) - Fantaisie on themes from "Der Freischütz" by Carl Maria von Weber (12.min.)

THIRD ROUND - totatl duration: 16 min.
1. Jean Rivier - Concerto
1. Allegro Moderato
2. Lento sensible
3. Molto vivace

Rezultati natjecatelja s prethodnih natjecanja
  • Soloist competitions:
  • 8th Cat. / 2nd prize (94.50) / Varaždin International Woodwinds and Brass competition (Varaždin, Croatia) 2015
Životopis natjecatelja

ELIŠKA HONKOVÁ – studies
Education:
10. 6. 2014 I gained a „Bachelor diploma of art“ (BcA.)
2011–2014 Janáček Academy of music art in Brno (Czech Republic), under the leadership of doc.
František Kantor
9/2013–6/2014 Intership of program Erasmus in Ljubljana, under the leadership of prof. Matej Zupan
6/2011 I gained a diploma and the title „certified specialist“ (DiS.)
5/2009 Graduation exam with distinction
2005–2011 Conservatory of evangelic academy in Olomouc – flute under the leadership of MgA.
Petr Pomkla
1997–2005 Music school in Kroměříž (Czech Republic): 1997–2001recorder, 2001–2005 flute
2003–2005 Elementary school Zeyerova in Kroměříž (Czech Republic)
1996–2003 Elementary school in Chropyně (Czech Republic)

Flute courses:
2014 Forum international for flute and piano in Diekirch, Luxemburg
Music director Carlo Jans + many significant flutist
2013 Course „Summer flutes“ in České Budějovice (Czech Republic)
Music leaders Petr Ries and Jakub Ries
2012 Forum international for flute and piano in Diekirch, Luxemburg
Music director Carlo Jans + many significant flutist
2012 Course „Summer flutes“ in České Budějovice (Czech Republic)
Music leaders Petr Ries and Jakub Ries
2010 Forum international for flute and piano in Diekirch, Luxemburg
Music director Carlo Jans + many significant flutist
2010 International master classes in Brno (Czech Republic)
Music leaders prof. Václav Kunt and doc. František Kantor
2009 Forum international for flute and piano in Diekirch, Luxemburg
Music director Carlo Jans + many significant flutist
2009 Forum international for flute and piano in Diekirch, Luxemburg
Music director Carlo Jans + many significant flutist
2009 Flute course in Teplice (Czech Republic)
Music leader Clara Nováková
2008 Music atelier Rožnov pod Radhoštěm (Czech Republic)
Music leader Clara Nováková
2005 Music atelier Rožnov pod Radhoštěm (Czech Republic)
Music leader Petr Pomkla

Flute workshops:
Clara Nováková, Monika Duarte Streitová, Denis Bouriakov, János Bálint, Robert Winn, Emanuel Pahud, Julien Beaudiment, Mario Caroli, Karl – Heinz Schutz, Jiří Bystroň, Jiří Válek.

Smještaj

Za sudionike natjecanja dogovorili smo povoljniju cijenu smještaja u Bluesun Hotelu Kaj.