Arhiva po godinama:

Bistrički zvukolik

međunarodno mješovito natjecanje glazbenika u tri kruga
2. i 3. svibnja (petak i subota) 2014.

Profil natjecatelja

Ana Dadić

( Flauta / rođ. 1993.g / 7.kat )

Muzička akademija, Zagreb, Republika Hrvatska

Mentor: Marina Novak , izv. prof.
Korepetitor: Domagoj Gušćić ( Klavir )
Program

PRVI KRUG - ukupno trajanje: 12 min
1. Paul Taffanel: Fantasie sur le Freischutz (12 min)

DRUGI KRUG - ukupno trajanje (12 min)
1. Nelio Milotti: Ohridski biseri (3,30 min.)
2. Sigfrid Karg-Elert: Sinfonische Kanzone (8,30 min.)

TREĆI KRUG - ukupno trajanje (11.15 min)
1. Petar Osghian: Suita concertante za flautu i klavir
- III.st. - Finale (3.30)
2. Jacques Ibert: Koncert za flautu i orkestar
- III.st. - Allegro scherzando (7.45)

Rezultati natjecatelja s prethodnih natjecanja
  • 41.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)-Zagreb, 2003.-1.nagrada (disciplina klavir)
  • 41.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)-Dubrovnikk, 2003.-2.nagrada (disciplina klavir)
  • 43.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)-Varaždin, 2005.-1.nagrada (disciplina klavir)
  • 43.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)-Dubrovnik, 2005.-3.nagrada (disciplina klavir)
  • 45.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)-Varaždin, 2007.-1.nagrada (disciplina klavir)
  • 45.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)-Dubrovnik, 2007.-3.nagrada (disciplina klavir)
  • 47.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)-Varaždin, 2009.-1.nagrada (disciplina klavir)
  • 47.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)-Dubrovnik, 2009.-1.nagrada (disciplina klavir)
  • 48.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)-Bjelovar, 2010.-2.nagrada (disciplina flauta)
  • 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)-Sisak, 2011.-1.nagrada (disciplina klavir)
  • 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)-Dubrovnik, 2011.-1.nagrada i apsolutna pobjeda u 5.kategoriji (disciplina klavir)
  • 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)-Zadar, 2011.-1.nagrada (disciplina solfeggio)
  • 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno natjecanje)-Dubrovnik, 2011.-2.nagrada (disciplina solfeggio)
  • 51.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (regionalno)-Zagreb, 2013.-2.nagrada (disciplina klavir)
  • Drugo natjecanje pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb-Sesvete, 2002.-1.nagrada i apsolutna pobjeda u A.kategoriji
  • 3.međunarodno natjecanje mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb, 2004.- 1.nagrada i apsolutna pobjeda u B.kategoriji
  • 4.međunarodno natjecanje mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb, 2006.-C.kategorija-1.nagrada
  • 5.međunarodno natjecanje mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb, 2008.-D.kategorija-1.nagrada
  • 6.međunarodno natjecanje mladih pijanista „Zlatko Grgošević“ Zagreb, 2010.-E.kategorija-1.nagrada
  • Međunarodno natjecanje Citta di Gorizia, Italija 2003.g.-1.nagrada
  • Međunarodno natjecanju mladih glazbenika u Trstu (Italija), apsolutna pobjednica svih kategorija u disciplini glasovira (do 24 godine), dobitnica pehara Nives Caetani Buzzai, prosinac 2006.
  • Međunarodno natjecanje mladih glazbenika u Trstu, flauta, 2. nagrada, 2007. g.
  • 9. Concorso Pianistico Internazionale „Citta di Gorizia“, u studenom 2009. u Italiji (osvojeno 1. mjesto u D kategoriji i druga nagrada, jer prva nije dodijeljena)
  • 6. EPTA-međunarodno natjecanje za mlade pijaniste u Osijeku, 2. mjesto i Nagrada“Ira Švarc“ za najbolju izvedbu preludija i fuge Johana Sebastiana Bacha, travanj 2009.
  • 7. EPTA-Međunarodno natjecanje za mlade pijaniste u Osijeku, travanj, 2011.-3.nagrada i nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe
  • 1.mednarodno klavirsko tekmovanje „Aci Bertoncelj“ 2012, Velenje-Slovenija-3.mjesto
  • Natjecanje mladih pijanista „Pianoforte“ 2010. u Poreču (I. nagrada u kategoriji 16-19 godina, Nagrada za najbolje izvedenu etidu, Nagrada za apsolutnog pobjednika natjecanja s najvećim brojem osvojenih bodova)
  • XVIII.Lions Grand Prix natjecanja u Rijeci, 2012.-apsolutna pobjednica natjecanja
  • KOMORNA NATJECANJA
  • 47.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa (državno)-KOMORNI SASTAVI-Opatija, 2009.-1.nagrada (disciplina glasovirska dua)
  • 48.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa-(državno)-KOMORNI SASTAVI-Opatija, 2010.-2.nagrada (disciplina klavir za 6 i više ruku)
  • 48.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa-(državno)-KOMORNI SASTAVI-Opatija, 2010.-1.nagrada (disciplina tria)
  • 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe-KOMORNI SASTAVI (državno natjecanje)-Opatija, 2011.-1.nagrada (disciplina glasovirski duo)
  • 49.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe-KOMORNI SASTAVI (državno natjecanje)-Opatija, 2011.-1.nagrada i apsolutna pobjeda (disciplina trio)
  • 51. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe-KOMORNI SASTAVI (državno natjecanje)-Opatija, 2013.g.-1.nagrada i apsolutna pobjeda (disciplina trio)
  • 8.Ars nova international music competition, 2012., Trieste, Italija - klavirski trio - 1.nagrada i apsolutni pobjednici cijelog natjecanja - Premio Paolo Spincich
Životopis natjecatelja

Ana Dadić (Slavonski Brod ,1993.) studentica je 2. godine klavira u klasi izv.prof. Rubena Dalibaltayana i 1.godine flaute u klasi red.prof. Marine Novak na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Oba odjela upisala je kao prvoplasirana u generaciji. Osnovno i srednje glazbeno obrazovanje stekla je u klasi prof.savjetnice Ivanke Kordić (klavir), te prof.mentorice Vesne Črnigoj (flauta) na Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog u Zagrebu.
Kao pijanistica, solo i u komornim sastavima (trio i glasovirski duo), dobitnica je brojnih nagrada, od kojih više od 20 prvih, na mnogim hrvatskim i međunarodnim natjecanjima, među kojima se ističu državna natjecanja HDGPP-a u Dubrovniku i Opatiji, Međunarodno natjecanje Zlatko Grgošević u Zagrebu, Lions Grand Prix u Rijeci, Pianoforte u Poreču, EPTA u Osijeku, natjecanja Citta di Gorizia i Ars nova Trieste u Italiji, te Međunarodno natjecanje mladih pijanista Aci Bertoncelj u Velenju (Slovenija). Osvojila je i 2. nagradu na Državnom natjecanju iz solfeggia u Dubrovniku 2011.g. Predstavljala je Hrvatsku na 26. konferenciji EPTA-e u Rimu. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta dodijelilo joj je u pet navrata Oskar znanja, državno priznanje za izvrsnost.
Uspješno se predstavila publici klavirskim recitalima u Zagrebu (ciklus Mladi u Matici, recital u Muzeju Mimara), Poreču (Koncerti u Eufrazijani), Senju (14.Senjske koncertne večeri), Šibeniku (Svibanjske glazbene večeri 2012), Mariboru (Glasbeni mostovi 2012.), te u Slavonskom Brodu i Pučiščima na Braču. U organizaciji Lions kluba Slavonski Brod, sa svojim gostima je 2012.g.održala veliki humanitarni koncert „ Za sreću i uspjeh“u KKD I.B.Mažuranić, čiji prihod je doniran Hrvatskoj ligi za borbu protiv raka.
Kao flautistica osvojila je tri druge nagrade: na 3.međunarodnom natjecanju mladih glazbenika „Ars nova“ u Trstu 2007., te na Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa (Regionalno natjecanje) u Bjelovaru 2010.g. i Zagrebu 2014.g. Održala je flautističke recitale uz umjetničku suradnju pijanista Domagoja Guščića u Slavonskom Brodu, te u crkvi sv.Katarine u Zagrebu.
Uz brojne nastupe širom Hrvatske, u Italiji i Sloveniji, za njenu glazbenu afirmaciju osobitu vrijednost imaju koncerti s uglednim ansablima, Zagrebačkim gudačkim kvartetom i Gudačkim kvartetom Rucner. Snimala je za HRT.
Usavršavala se na seminarima kod uglednih klavirskih i flautističkih pedagoga.

Smještaj

Za sudionike natjecanja dogovorili smo povoljniju cijenu smještaja u Bluesun Hotelu Kaj.

Sponzori